Logowanie Rejestracja
Masz pytanie?

Ciavolich

Historia rodziny Ciavolich sięga roku 1500, kiedy to przybyli do Miglianico jako sprzedawcy wełny, (Ciavolich, nazwisko bułgarskie). 

W 1853 roku zbudowali pierwszą winiarnię, która do dziś jest jednym z najstarszych budynków w Abruzji. Niebagatelną rolę w rozsławieniu nazwiska Ciavolich miała Donna Ernestina, prapra babcia obecnej właścicielki Chiary Ciavolich. Pani Ernestina słynęła    z organizowania prestiżowych przyjęć i wydarzeń kulturalnych, na które każdy chciał zdobyć zaproszenie, od Wenecji aż po Rzym.

Stąd  linia win ‘’Donna Ernestina’’, które przypominają o Jej zasługach.

Podczas II Wojny Światowej posiadłość stała się oficjalną bazą wojsk niemieckich.
14 letni Giuseppe Ciavolich (ojciec Chiary) wrócił do posiadłości, dzięki pomocy żołnierzy kanadyjskich. Giuseppe mógł rozpocząć produkcję win na nowo. Dzięki Donnie Ernestina rodzina odziedziczyła także ziemie w Loreto Aprutino. Od 2004 roku winnicą zajmuje się Chiara Ciavolich, córka Giuseppe i prapra wnuczka Donny Ernestina, z mężem Gianlucą.  

Wina autentyczne, odzwierciedlające to, jak ma smakować Abruzja. Trochę ziemiście, bez nachalnych owoców, bardzo eleganckie. Nie będą trendy, ani nie będą smakować każdemu, są takie jakie zrodziła je ziemia. Jesteśmy dumni, posiadając je w ofercie. 

Sortuj wg: