Logowanie Rejestracja
Masz pytanie?

Aktualności - Blog

Zdjęcia z winnicy Terre di Pietra - jesteśmy dumni, że mamy te wina w ofercie. Dzięki Cristiano możemy cieszyć się smakiem wybitnych naturalnych win i poznać realny smak Valpolicelli. Dziękujemy bardzo Cristiano! 

Pictures from the Terre di Pietra vinery - we are proud that we have their wines in the our offer. Thanks to Cristiano, we can enjoy the taste of outstanding natural wines and get to know the real taste of Valpolicella. Thank you very much Cristiano!
 
Terre di Pietra to bardzo butikowa winnica – 3,5 hektara, z których powstają wybitne NATURALNE wina.

To jedna z tych winiarni, która jest małą rodzinną posiadłością, w której główną rolę odgrywa miłość i pasja do wina. Produkują łącznie ok. 17000 butelek rocznie. Można uznać, że Winotodobro jest wyróżnione, mając w posiadaniu ich kolekcję. Każda butelka to strzał w dziesiątkę, nie ma tu słabych ogniw. Niezwykła dbałość o szczegóły ujawnia się przy wyborze gron, poprzez etykiety, na opakowaniach kończąc. Perfekcyjni. Wina wytwarzane bez pośpiechu,  w tradycyjny sposób przez młodą, fajną rodzinę Saletti. Wina bogate w taniny i kwasowość. Nie ma ani zbytniej słodyczy ani krągłości. Oddają charakter ziemi, są prawdziwe.

Cristiano Saletti o sobie: 
‘’Zacząłem od zera. Miałem tylko swoją receptę: odrobinę lekkomyślności, dużo uporu, dużo pasji, sporą dawkę nadziei oraz kogoś, kto we mnie uwierzy. Winorośl, ziemia, nasłonecznienie i terroir to elementy, które tworzą charakterystykę moich win. Ja je szanuje i interpretuje w sposób, by jak najmniej im przeszkadzać.’’