Logowanie Rejestracja
Masz pytanie?

Terre di Pietra

Terre di Pietra - Galeria 3

Bardzo butikowa winnica – 3,5 hektara, z których powstają wybitne NATURALNE wina.

Od 2007 roku, dzięki Laurze i Cristiano możemy poznać realny smak Valpolicelli.  To jedna z tych winiarni, która jest małą rodzinną posiadłością, w której główną rolę odgrywa miłość i pasja do wina. Produkują łącznie ok. 17000 butelek rocznie. Można uznać, że Winotodobro jest wyróżnione, mając w posiadaniu część ich kolekcji. Każda butelka to strzał w dziesiątkę, nie ma tu słabych ogniw. Niezwykła dbałość o szczegóły ujawnia się przy wyborze gron, poprzez etykiety, na opakowaniach kończąc. Perfekcyjni.
Wina wytwarzane bez pośpiechu,  w tradycyjny sposób przez młodą, fajną rodzinę Saletti. Wina bogate w taniny i kwasowość. Nie ma ani zbytniej słodyczy ani krągłości. Oddają charakter ziemi, są prawdziwe.

Cristiano Saletti o sobie: 
‘’Zacząłem od zera. Miałem tylko swoją receptę: odrobinę lekkomyślności, dużo uporu, dużo pasji, sporą dawkę nadziei oraz kogoś, kto we mnie uwierzy. Winorośl, ziemia, nasłonecznienie i terroir to elementy, które tworzą charakterystykę moich win. Ja je szanuje i interpretuje w sposób, by jak najmniej im przeszkadzać.’’

 

Sortuj wg: